• en
  • pl
KONKURS! KONKURS! KONKURS!
Wrzesień 7, 2016
Hallo Kraków! Spotykamy się dziś po 17.00 przy ul. Gęsiej (w okolicy hotelu Galaxy)
Październik 14, 2016

Kraków mówi NIE Homofobii – 14.10 godz. 17.00

https://www.facebook.com/events/1821983461372747/

Kraków mówi NIE homofobii! Zachęcamy do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec prób podsycania nienawiści względem osób LGBTQ i stygmatyzacji mniejszości, które są integralną częścią naszego społeczeństwa.

Po raz kolejny Polskę odwiedza Paul Cameron, który w przeszłości szerzył m.in. pogląd, że homoseksualizm powinien być zakazany, a osoby homoseksualne mają zły wpływ na dzieci. Spotkanie w Krakowie organizowane jest przez Ruch Narodowy, słynący z agresywnych i homofobicznych zachowań podczas pokojowych manifestacji równościowych w naszym mieście.

Paul Cameron poszedł o krok dalej: w trakcie poniedziałkowej konferencji przedstawił dwie drogi “ograniczenia zjawiska homoseksualizmu”, zwane dalej homofobią: traktowanie homoseksualizmu jako choroby lub jako przestępstwa. Jednoznacznie zasugerował penalizację homoseksualizmu, jako bardziej skuteczne rozwiązanie.
[http://wiadomosci.onet.pl/kraj/paul-cameron-z-seria-kontrowersyjnych-wystapien-nt-homoseksualizmu/etyqcr]

Chcemy pokazać, że Kraków jest otwartym i przyjaznym miejscem, w którym każdy i każda może się czuć bezpiecznie, a godność każdej osoby jest szanowana. Nie chcemy homofobii i nienawiści. Zachęcamy do okazania solidarności poprzez udział w piątkowej demonstracji.