• en
  • pl
Transpłciowa młodzież w polskiej szkole 9.12.2017
Grudzień 6, 2016
Wesołych Świąt – Merry Christmas – Feliz Navidad – Frohe Weinahten
Grudzień 23, 2016

Wigilia dla osób LGBT w Po Prostu Cafe and Restaurant (w Warszawie)

„Wigilia to dzień, w którym każdy powinien być otoczony ciepłem, radością i miłością. Dlatego w tym roku, w Po Prostu Cafe and Restaurant przy Chmielnej 126 w Warszawie, organizujemy wigilię dla samotnych gejów, lesbijek osób biseksualnych i transseksualnych, którzy nie chcą lub nie mogą spędzić tego specjalnego wieczoru z rodziną.
Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy powinniśmy kierować się miłością do bliźniego – zapomnieć o urazach, uprzedzeniach, wyzbyć się nienawiści. Jednak wiele osób LGBT święta Bożego Narodzenia będzie spędzać samotnie. Ich orientacja seksualna lub tożsamość płciowa nie jest akceptowana przez ich rodziny, niektórzy zostali wyrzuceni z domów rodzinnych, nie każdy może zabrać na Wigilię swojego partnera czy partnerkę.”
– Jako osoba heteronormatywna mam świadomość problemów dotykających społeczność LGBT w Polsce. Jest to bardzo przykre, szczególnie w święta, bo to czas, w którym najważniejsze jest wspólne przeżywanie radości, także z daru jakim jest możliwość bycia sobą – tłumaczy Ewa Surowiec, właścicielka Po Prostu Cafe and Restaurant.
Wigilia w restauracji przy Chmielnej 126 rozpocznie się o godz. 19.00 projekcją świątecznego filmu LGBT. O godz. 21.00 goście, razem z właścicielami i obsługą usiądą wspólnie do wigilijnego stołu. Na stole pojawią się: ryba po grecku na zimno, barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapusta i grzybami, pierogi ze szpinakiem i ricottą, pierogi z mięsem, sałatka jarzynowa, jajka z majonezem, panierowany filet z mintaja. Na deser tradycyjny makowiec i sernik na zimno. Do wigilijnej kolacji dla każdego lampka białego lub czerwonego wina. Soki i woda mineralna bez ograniczeń.
– Do wigilijnego stołu i kolędowania zapraszamy wszystkich. Dla każdego znajdzie się miejsce przy naszym świątecznym stole. Im różnorodniej tym, zawsze weselej – mówi Grzegorz Miecznikowski, współwłaściciel i inicjator wydarzenia.
Po kolacji wigilijnej wszyscy goście zaproszeni są do wspólnej, świątecznej zabawy z bingo, koncertem życzeń, tańcami i śpiewami. Każdy gość otrzyma też tego wieczoru, świąteczny prezent niespodziankę.
Wymagana wcześniejsza rezerwacja (telefoniczna: 730 001 829 lub przez fanpage: https://www.facebook.com/poprosturestaurant/

Biuro Matrymonialne Queer