• en
  • pl
WHATEVER queer festival #4
Marzec 7, 2017
WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!!!
Czerwiec 21, 2017

Coming out zwiększa satysfakcję z pracy!!!

Wyniki badania przeprowadzonego przez zespół badaczy z Rice University pokazują, że ujawnienie swojej orientacji homoseksualnej w środowisku pracy może mieć pozytywne przełożenie na życie zawodowe gejów i lesbijek poprzez zwiększenie ich satysfakcji z pracy.

We wspomnianym badaniu wzięło udział 379 osób,  w tym 220 gejów oraz 159 lesbijek, których poproszono o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi zadowolenia z aktualnej pracy, określenia stopnia ujawnienia swojej orientacji homoseksualnej oraz doświadczanego niepokoju i lęku w miejscu pracy.

Wyniki badania potwierdziły stawiane przez badaczy hipotezy, że osoby, które dokonały coming out’u w miejscu pracy osiągają większą satysfakcję z pracy, niż osoby ukrywające fakt bycia osobą homoseksualną. Dodatkowo badanie dowiodło, że ujawnienie się przed współpracownikami zmniejsza lęk odczuwany w miejscu pracy.

Źródło: Kristin, H., Griffith, Michelle, R., Hebl (2002). The Disclosure Dilema for Gay Men and Lesbians: “Coming Out” at Work. Journal of Applied Psychology, 87 (6), 1191-1199.